Strona główna   /   Produkty   /   AUTOMATYKA /Napędy do bram przemysłowych Tousek TPS

AUTOMATYKA

Napędy do bram przemysłowych Tousek - seria TPS 20

DANE TECHNICZNE:

 

MODEL TPS 20 TPS 20N TPS 20 PRO
ciężar bramy 2000 kg
max. pouw 30 m
intensywność 80%
prędkość 14m/min
kategoria ochrony IP 44 IP 20 IP 44
koło zębate Z15 moudł 4
listwa euro 2 x 130mm 1 x 250mm 2 x 120 mm

 

     ATUTY:

 • Siła i wytrzymałość dla wymagających zastosowań
 • Przekładnia z hartowanej stali dla najwyższej niezawodności
 • Zintegrowana w obudowie centralka Plug&Play dla najwyższego komfortu obsługi
 • Inteligentny sensor dla większego bezpieczeństwa i komfortu
 • Samouczące się pozycje krańcowe uproszczenie instalacji oraz użytkowania
 • Bezpośrednie wejście dla 4 listew krawędziowych przeciwzgnieceniowych kontaktowych 8,2 kΩ
  (podnoszenie bezpieczeństwa, minimalizacja kosztów)
 • Automatyczny Rewers System ARS dla maksymalnego bezpieczeństwa
 • Zaawansowana ochrona osób dzięki monitorowaniu obszaru za bramą
 • Przemyślane odryglowanie awaryjne
 • Seryjny softstart (miękki start) i softstop (miękki stop) dla płynnego ruchu bramy
 • Mechaniczny hamulec dla pewnego zatrzymania ciężkiej bramy
 • Permanentna, aktywna regulacja siły z funkcją Boost dla bezproblemowej pracy
 • Różnorodność obudów odpowiednio do różnych zastosowań

 

 

      SKŁAD ZESTAWU:

 • 1 x NAPĘD TPS20
 • 1 x ODBIORNIK RS 868, 2-kanałowy, zintegrowany z anteną wewnętrzną
 • 2 x PILOT RS 868-2M, 2-kanałowy
 • 1 x FOTOKOMÓRKA    

 

PRZYKŁADY ZASTOSOWANIA

 

 

Seryjny softstart i softstop dla płynnego ruchu bramy

W obydwóch kierunkach TPS 20 startuje i zatrzymuje się ze zwolnioną prędkością. Oprócz harmonijnego ruchu bramy uzyskano w ten sposób ochronę kompleksowej mechaniki bramy i napędu.

Inteligentny sensor dla maksymalnego bezpieczeństwa i komfortu

Ultraczuła opatentowana sensoryka obrotów silnika. W czasie zaledwie jednej sekundy sensor jest w stanie obrobić niewyobrażalne 6.200 impulsów. Przekłada się to na niezliczone korzyści praktyczne.

Samouczące się pozycje krańcowe - technologia bezwyłącznikowa -dla uproszczenia montażu

TPS 20 uczy się samodzielnie, podczas instalacji, pozycji krańcowych. Dodatkowo- zapamiętane pozycje można doregulować lub dopasować do życzeń użytkownika. Typowe mechaniczne wyłączniki krańcowe, stwarzające problemy głównie w zimie, stają się całkowicie zbędne.

Automatyczny Rewers System ARS dla maksymalnego bezpieczeństwa

Dzięki zintegrowanemu sensorowi obrotów silnika, napęd wyposażony jest w system ARS (Automatyczny Rewers System). Jeżeli brama najedzie na przeszkodę, napęd natychmiast zatrzymuje się i zawraca (aby uwolnić przeszkodę). Najwyższy znany stopień bezpieczeństwa.

Permanentna, aktywna regulacja siły dla bezproblemowej pracy

TPS 20 reguluje aktywnie samoczynnie siłę potrzebną dla ruchu bramy. Dzięki temu zarówno latem jak i zimą napęd gwarantuje optymalną pracę bez potrzeby doregulowywania siły.

Przekładania z hartowanej stali dla najwyższej niezawodności

We wnętrzu TPS 20 znajduje się masywna przekładnia z hartowanej stali. Wysokojakościowy profesjonalny olej zpewnia optymalne smarowanie, także przy niskich temperaturach. Rezultat: podwyższona niezawodność i długowieczność.

Centralka sterująca Plug&Play zintegrowana w obudowie napędu dla najwyższego komfortu obsługi

Także centralka TPS 20 odpowiada najnowszej generacji. Główny nacisk kładziemy przy naszych centralkach na dziecinnie łatwą jej obsługę.Wystarczają 4 przyciski, duży podświetlany 2-linijkowy display i pełnotekstowe menu aby zaprogramować wszelkie funkcje jak np.: logikę pracy impuls/automatik, częściowe otwarcie, softstop i wiele wiele innych, w łatwy i oszczędzajacy czas sposób.

Bezpośrednie wejście dla 4 listew przeciwzgnieceniowych 8,2kΩ - redukcja kosztów

Jak przy wszystkich produktach tousek najwyższe bezpieczeństwo i rozsądne koszty nie wykluczają się wzajemnie. Jako pierwszy na świecie napęd (!) TPS 20 potrafi zarządzać oddzielnymi 4 listwami przeciwzgnieceniowymi

Siła i wytrzymałość dla wymagających zastosowań

Napęd TPS 20 jest klasą samą dla siebie. Nawet najcięższe bramy z wagą dochodzącą do 2000 kg mogą zostać z łątwością wprawione w ruch. Dodatkowo napęd wytrzymuje wysoką intensywność pracy (80% ED).

Odryglowanie awaryjne z rozpoznaniem elektronicznym

Wetknięty klucz odryglowania w napędzie zostaje rozpoznany i włączenie się napędu zostaje uniemożliwione. Niebezpieczeństwo wypadku zostaje zażegnane.

Mechaniczny hamulec dla pewniejszej blokady bramy w pozycji zamknięte

Tylko za pomocą mechanicznego hamulca można osiągnąć pewną samoblokadę bramy, również przy braku zasilania. Dodatkowo ten sposób samozaryglowania bramy jest dużo bardziej niezawodny niż typowa samohamowność przekładni.

Różnorodność obudów odpowiednio do różnych zastosowań

Czy wolnostojący, czy zintegrowany w słupku, czy w dużej obudowie przemysłowej - wieloma wariantami TPS 20 wychodzi naprzeciw życzeniom użytkownika. W TPS 20N napęd i centralka mają już gotową, podłączoną instalację elektryczną i umieszczone są w jednej wytrzymałej ocynkowanej obudowie stalowej. TPS 20 PRO dysponuje dodatkowo pokrywą z proszkowo malowanego aluminium. Dzięki przemyślanej konstrukcji w obydwóch przypadkach można bezpośrednio w słupku zintegrować także wiele innych komponentów. W ten sposób nawet przy kompleksowej realizacji nie stracimy orientacji.

Pewna ochrona osób poprzez monitoring obszaru za bramą

Dla ochrony wrażliwego obszaru za bramą TPS 20 dysponuje specjalnym dodatkowym wejściem dla fotokomórki. Dzięki temu można - niezależnie od listwy przeciwzgnieceniowej - ten niebezpieczny obszar przy otwieraniu bramy – dodatkowo monitorować. W ten sposób mechaniczne kontakty z bramą są definitywnie wyeliminowane.

 

 

 

Gallery

Bramy oraz ogrodzenia przemysłowe, furtki i wiele więcej – SOLID

Wybór właściwej bramy bądź ogrodzenia to wbrew pozorom niezwykle trudne zadanie. Mnogość producentów, dostępnych modeli oraz specyfika produktu sprawia, że bez odpowiedniej wiedzy nie będziemy w stanie dokonać trafnego wyboru. By uniknąć tego rodzaju nieporozumień, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów specjalizujących się w sprzedaży bram, ogrodzeń oraz szlabanów przemysłowych.

Najwyższej klasy bramy automatyczne

W ofercie firmy SOLID znajdziesz między innymi bramy automatyczne, przesuwne, teleskopowe i skrzydłowe, a także różnego rodzaju ogrodzenia przemysłowe oraz furtki. Proponujemy również systemy zabezpieczeń w postaci szlabanów antyterrorystycznych, kolczatek parkingowych i blokad drogowych. Doświadczeni doradcy pomogą Ci w podjęciu właściwej decyzji, biorąc pod uwagę Twoje potrzeby, jak też budżet, którym dysponujesz.

Odwiedź nasz showroom w Ostrowie Wielkopolskim

Przygotowaliśmy również profesjonalny showroom, w którym przyjrzysz się proponowanym produktom, co pozwoli Ci przekonać się o ich najwyższej jakości. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami lub odwiedź nasz salon mieszczący się przy ulicy Lipowej 26 w Ostrowie Wielkopolskim i wybierz wyroby spełniające Twoje oczekiwania. Zapraszamy.